| Názov školy | Stredné odborné učilište drevárske Prešov |
| Adresa školy | Bardejovská 24, 080 06 Prešov |
| Telefón | +421 51 7463311 |
| soudrevarske@stonline.sk | |
| WWW stránka | soudrevpo.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Prešovský samosprávny kraj |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PhDr. Kurej Jozef | 7463316 | soudrevarske@stonline.sk | |
| ZRŠ | PaedDr. Vitališová Zlatica | 7463326 | soudrevarske@stonline.sk | |
| ZRŠ | Ing. Snopko Milan | 7463354 | soudrevarske@stonline.sk | |
| Vedúca HPÚ | Dolíhalová Anna | 7463325 | soudrevarske@stonline.sk | |
| Vedúci vychovávateľ | PhDr.Dobrovodský Ivan | 7463312 | soudrevarske@stonline.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Bc. Vazurová soňa | |
| pedagogickí zamestnanci | Bc. Šalata Peter | |
| ostatní zamestnanci | Ballonová Mária | |
| zástupcovia rodičov | Karlík Milan | |
| Vasilenko Ľuboš | ||
| Sopková Mária | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Kahanec Stanislav | |
| MUDr. Velecký Zdenko | ||
| zástupca obece Ľubotice | Ing.Lukáč Stanislav | |
| zástupca organizácie | Mgr. Krupová Lucia | |
| zástupca žiakov | Brilla Tomáš |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MK všeobecno-vzdelávacích predmetov | PaedDr.Darina Adamkovičová | Sj,M,F,Aj,Nj,Rj,ON,CH,TV,D,Inf | |
| MK odborných predmetov | Ing. Trnková Iveta | T,MAT,E,OK,KC,VZ,PX | |
| PK odborného výcviku | Bc. Hreheľ Jozef | Ov |
Počet žiakov školy: 292
Počet tried: 13
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 24 | 2 |
| 1.B | 18 | |
| 1.C | 19 | |
| 1.NA | 21 | |
| 1.NB | 15 | |
| 2.A | 17 | 2 |
| 2.B | 16 | |
| 2.C | 17 | 1 |
| 2.N | 0 | |
| 3.A | 0 | |
| 3.B | 1 | |
| 3.C | 25 | |
| 4.D | 0 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: 163 / 1
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 151 / 1
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: 12 / 0
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2007: 111 / 1
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2007: 113 / 1
| SOU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|
| prihlásení | 163 | ||
| prijatí | 163 | ||
| % úspešnosti |
| Trieda | AJ | CVM | COK | CM | D | DU | EK | E | EP | Elt | EV | Fot | F | GS | CH |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3,55 | 3,33 | 3,2 | ||||||||||||
| 1.B | 2,92 | 2,17 | 2,78 | 2,83 | 2,78 | ||||||||||
| 1.C | 2,92 | 2,68 | 3,67 | 2,74 | 2,8 | 1,89 | 3,26 | 3,33 | |||||||
| 1.NA | 2,95 | 3 | 2,45 | ||||||||||||
| 1.NB | 3,67 | 2,87 | 3,93 | 1,67 | |||||||||||
| 2.A | 3,78 | 3,88 | |||||||||||||
| 2.B | 3,71 | 3,5 | |||||||||||||
| 2.C | 3,25 | 2,41 | 2,53 | ||||||||||||
| 2.N | 3,08 | 3,35 | 2,96 | 3,88 | 2,08 | ||||||||||
| 3.A | 3 | 2,5 | 3,17 | 3,17 | |||||||||||
| 3.B | 3,33 | 3,22 | 2,81 | 3,5 | |||||||||||
| 3.C | 3,43 | 2,75 | 2,72 | 4 | 3,25 | ||||||||||
| 4.D | 2,82 | 2,4 | 3,48 |
| Trieda | Inf | KC | KAJ | KNJ | KNJ | KRJ | M | MAT | NV | NOS | NJ | ON | OP | OK | OKM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3,6 | 3,29 | 3,14 | ||||||||||||
| 1.B | 3,28 | 3,06 | 2,17 | 1,22 | 2,67 | ||||||||||
| 1.C | 3,53 | 3,1 | 4 | 1,95 | 2,6 | 2,33 | |||||||||
| 1.NA | 1,2 | 2,6 | 3,7 | 1,15 | 3,29 | ||||||||||
| 1.NB | 1,4 | 2,8 | 3,87 | 1,67 | |||||||||||
| 2.A | 1,94 | 3,06 | 3,29 | 3 | 2,29 | 3,18 | |||||||||
| 2.B | 1,67 | 3,42 | 3,25 | 2,6 | 1,67 | 2,83 | |||||||||
| 2.C | 1 | 3,29 | 2,94 | 2,4 | 1,12 | 2,53 | |||||||||
| 2.N | 1,31 | 2,31 | 3 | 3,25 | 3,4 | 3,54 | 1,46 | 3,5 | |||||||
| 3.A | 1,94 | 3 | 3,83 | 3,5 | 3,39 | 2,06 | 3,33 | ||||||||
| 3.B | 1,89 | 3,25 | 3 | 3,67 | 3,24 | 3,17 | 2,11 | 3,19 | |||||||
| 3.C | 3,6 | 3,65 | 3 | 1,52 | 3,41 | 2,13 | |||||||||
| 4.D | 2 | 2,64 | 2,5 | 3,16 | 2,86 | 1,48 |
| Trieda | OV | PRAX | RJ | SD | SJ | Spr | Str | TED | TK | T | TD | TV | USD | VKO | VPT |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2,05 | 3,7 | 2,95 | 1,54 | 3,33 | 1,82 | |||||||||
| 1.B | 1,89 | 3,78 | 1,06 | 2,33 | 2,56 | 1,56 | |||||||||
| 1.C | 2,37 | 3,84 | 1,21 | 2,22 | 2,56 | 3,05 | 1,32 | 2,89 | |||||||
| 1.NA | 1,35 | 3,38 | 1,35 | 3,6 | 1,15 | 1,15 | 2,95 | 1 | 1,3 | ||||||
| 1.NB | 1,67 | 3,2 | 4,29 | 1 | 2,07 | 3,4 | 1,36 | 1,53 | |||||||
| 2.A | 2,18 | 3,71 | 1,53 | 3,41 | 1,12 | ||||||||||
| 2.B | 1,67 | 3,58 | 1,08 | 3,08 | 1,42 | ||||||||||
| 2.C | 1,59 | 3,53 | 1 | 2,65 | 1 | ||||||||||
| 2.N | 1,5 | 3,6 | 3,69 | 1 | 2,54 | 3,46 | 1,22 | ||||||||
| 3.A | 2,06 | 3,75 | 3,61 | 1,37 | 3,5 | 1,94 | |||||||||
| 3.B | 2,22 | 3,67 | 1,38 | 3,19 | 1,61 | ||||||||||
| 3.C | 1,96 | 3,84 | 1,44 | 3,48 | 2,75 | 1,65 | 2,75 | ||||||||
| 4.D | 1,64 | 3,4 | 1 | 3,24 | 1,92 | 1,24 |
| Trieda | VZ | ŽP |
|---|---|---|
| 1.A | 3 | |
| 1.B | ||
| 1.C | ||
| 1.NA | 2,6 | 2,55 |
| 1.NB | 3,07 | 3,23 |
| 2.A | 3,06 | |
| 2.B | 2,5 | |
| 2.C | ||
| 2.N | 2,5 | |
| 3.A | ||
| 3.B | 1 | |
| 3.C | 2,76 | |
| 4.D | 2,44 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 24 | 0 | 0 | 20 | 2 | 2 | 1 | 0 | 2 |
| 1.B | 18 | 0 | 3 | 14 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 1.C | 19 | 0 | 2 | 17 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 |
| 1.NA | 21 | 0 | 3 | 17 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| 1.NB | 15 | 0 | 0 | 8 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 17 | 0 | 2 | 15 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 |
| 2.B | 16 | 0 | 3 | 12 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 |
| 2.C | 17 | 2 | 2 | 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.N | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.A | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.B | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.C | 25 | 0 | 2 | 22 | 3 | 0 | 7 | 2 | 0 |
| 4.D | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 24 | 3280 | 3100 | 180 | |||
| 1.B | 18 | 1602 | 1547 | 55 | |||
| 1.C | 19 | 1783 | 1702 | 81 | |||
| 1.NA | 21 | 2224 | 2106 | 118 | |||
| 1.NB | 15 | 2033 | 135,53 | 2018 | 134,53 | 15 | 1,00 |
| 2.A | 17 | 2569 | 151,12 | 2420 | 142,35 | 149 | 8,76 |
| 2.B | 16 | 2073 | 1995 | 78 | |||
| 2.C | 17 | 1726 | 101,53 | 1724 | 101,41 | 2 | 0,12 |
| 2.N | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 1 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 3.C | 25 | 4700 | 188,00 | 3528 | 141,12 | 1172 | 46,88 |
| 4.D | 0 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| anglický jazyk | B | 3 | (3/0) | 44,47% | 3 | 71,67% | 3 | 2 | 1 | 1,33 | 3 | ||
| anglický jazyk | C | 21 | (21/0) | 43,65% | 21 | 58,10% | 21 | 3 | 7 | 8 | 3 | 2,52 | 21 |
| nemecký jazyk | C | 22 | (22/0) | 68,86% | 22 | 47,05% | 22 | 5 | 3 | 7 | 7 | 2,73 | 22 |
| praktická časť odbornej zložky | 25 | (25/0) | |||||||||||
| praktická časť odbornej zložky | 26 | (26/0) | 5 | 13 | 7 | 1 | 2,15 | 26 | |||||
| ruský jazyk | C | 5 | (5/0) | 62,98% | 5 | 41,00% | 5 | 1 | 2 | 2 | 3,20 | 5 | |
| slovenský jazyk a literatúra | B | 51 | (51/0) | 47,77% | 51 | 56,93% | 51 | 3 | 14 | 19 | 15 | 2,90 | 51 |
| teoretická časť odbornej zložky | 25 | (25/0) | 5 | 3 | 11 | 6 | 2,72 | 25 | |||||
| teoretická časť odbornej zložky | 26 | (26/0) | 4 | 3 | 10 | 9 | 2,92 | 26 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | 1 Praktická | 2 Praktická | 3 Praktická | Praktická priemer | Praktická počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| praktická časť odbornej zložky | 25 | (25/0) | 12 | 9 | 4 | 1,68 | 25 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie | Čísla učebných plánov |
|---|---|---|---|
| 1.A | 3355 2 stolár | ||
| 1.B | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | ||
| 1.C | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | ||
| 1.N | 3347 4 drev a náb. výr. | CD -2006- 5922/4411 - 1:093 | |
| 2.A | 3355 2 stolár | 20869/2001 - 42 | |
| 2.B | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | 1356/2000-42 | |
| 2.C | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | 1356/2000-42 | |
| 2.C | 8504 4 umel. remes.spracovanie dreva | 01, 02, 03 | CD -2006 - 5554/15411 - 3:093 |
| 2.NA | 3347 4 drev a náb. výr. | 509/2003-43 | |
| 2.NB | 3347 4 drev a náb. výr. | 509/2003-43 | |
| 3.A | 3355 2 stolár | 20869/2001 - 42 | |
| 3.B | 3355 2 stolár | 20869/2001 - 42 | |
| 3.B | 3370 2 čal. | CD -2006 - 5554/15411 - 3:093 | |
| 3.C | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | 1356/2000-42 | |
| 4.C | 3341 4 oper. drev a náb. výroby | 1356/2000-42 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| - | - | - | - |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 3347 4 | 1.NA, 1NB | slovenský jazyk a literatúra | 1 |
| 3347 4 | 2.N | cudzí jazyk | 1 |
| 3347 4 | 1.NA, 1.NB, 2.N | grafické systémy | 1 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 28 | 18 | 28 | 17 |
| DPP | - | - | - | - |
| Znížený úväzok | 1 | 7 | 1 | 7 |
| ZPS | 1 | 2 | 1 | 2 |
| Na dohodu | 2 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 13 | 13 | |
| majstrov OV | 1 | 12 | 13 |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| spolu | 1 | 1 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.A,1.B,1.C | dejepis | 5 |
| 1.Na,1.NB | seminár z dejepisu | 2 |
| 2.A,2.B,3.A,3.B | informatika | 4 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 5 | 2 |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 | |
| iné | 14 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo | Umiestnenie |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Florbalový turnaj stredných škôl | 30 | áno | 2.miesto | |||
| Silná ruka | 5 | áno | ||||
| Nohejbal | 8 | áno | 3.miesto | |||
| Výtvarný Prešov | 2 | áno | ||||
| Bodypaiting | 6 | áno | ||||
| Turbocad | 2 | áno | ||||
| Futbal | 20 | áno | áno | 2.miesto | ||
| Atletika | 19 | áno | ||||
| Stolný tenis | 3 | áno | 2,3 miesto | |||
| Paintball | 4 | áno | áno | |||
| Volejbal pre DM | 7 | áno | ||||
| Stolný tenis pre DM | 4 | áno | ||||
| Futbal pre DM | 6 | áno | ||||
| Streľba zo vzduchových zbraní | 10 | áno | ||||
| Euro mojimi očami | 1 | áno | ||||
| Olympijský beh | 10 | áno | 7. miesto | |||
| Cezpoľný beh | 4 | áno |
Údaje o aktivitách a prezentácii našej školy na verejnosti patrí:
- webová stránka školy
- stretnutie s výchovnými poradcami ZŠ spojené s prehliadkou školy
- prezentácia školy v regionálnom denníku
- prezentácia projektu v českom regionálnom denníku
- prezentácia školy v regionálnej televízii
- spolupráca s KPPP a ÚPSV a R v Prešove v oblasti profesionálnej orientácie a pri riešení výchovných problémov žiakov
- Deň otvorených dverí
- Kurz ochrany človeka a prírody
- súťaž o najlepší drevený výrobok pre žiakov 9.roč. ZS
- prezentácia školy v slovenskom a anglickom jazyku pre našich zahraničných partnerov
- účasť žiakov v súťaži Mladý remeselník
- účasť žiakov na celoslovenskej súťaži organizovanej firmou EPIMEX v Žiline
- účast žiakov a zamestnancov na Dni otvorených dverí firmy CENTROGLOB v Košiciach
- odborná exkurzia žiakov v drevárskych firmách v Nitre a TopoĽčanoch
- odborná exkurzia žiakov v drevárskych firmách v Žarnovici, Harmanci
- odborné exkurzie v Sanase, a. s. Sabinov
- Paintballový turnaj žiakov stredných škôl a účasť v celoslovenskom kole
- Obvodové kolo žiakov stredných škôl - futbal
- Oblastné majstrovstvá v stolnom tenise žiakov stredných škôl
- Stolnotenisový turnaj žiakov stredných škôl
- Volejbalový turnaj domovov mládeže
- Malá futbalová liga stredných škôl
- Súťaž v speve modernej piesne
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika:
Dlhodobé projekty:
V rámci programu Socrates a jeho podprogramu Comenius 1.1 - projekt " Mladí ľudia v Európe - vstup mladých do života"je zapojených 90 žiakov. Partnerské školy sú z krajín : Nemecko, Belgicko, Poľsko. Tento projekt je zameraný na zlepšovanie jazykových zručností a prehlbovanie povedomia európskeho občianstva.
V rámci programu Leonardo da Vinci - Mobility študentov - projekt "Spoznávanie nových technológií a zlepšovanie odborných zručností" sa uskutočnila odborná stáž desiatich študentov v sprievode dvoch pedagógov v SOU Hluboš v Českej republike. Pobyt študentov bol zameraný na odbornú prax a spoznávanie kultúry krajiny prijímajúcej organizácie.
V školskom roku 2007/2008 boli školou vypracované projekty:
ROP ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR Rekonštrukcia, modernizácia a obstaranie vybavenia pre praktickú výučbu - SOU drevárske, Prešov"
Rozvojový projekt grafických systémov - názov projektu: "Zvyšovanie odborných vedomostí a zručností žiakov s uplatnením počítačových technológií" - neprijatý
Rozvojový projekt "Zdravie v školách" - názov projektu: "Zdravý životný štýl a prevencia civilizačných ochorení" - neprijatý
Rozvojový projekt "Otvorená škola 2007"- názov projektu: " Využitie IKT na komunikáciu žiakov a pedagogických pracovníkov v partnerstve" - neprijatý
V školskom roku 2007/2008 v našom SOU nebola vykonaná žiadna inšpekčná činnosť.
Materiálno-technické podmienky:
Na teoretickom vyučovaní využívame 10 učební, ďalej dve odborné učebne pre drevárske a čalúnnické predmety, jazykové laboratórium, učebňu pre vyučovanie fyziky, dve počítačové učebne, fotokomoru, telocvičňu, posilňovňu a vonkajšie ihriská.
Odborný výcvik zabezpečujeme vo vlastných stolárskych a čalúnnických dielňach, ktoré sú z pohľadu priestorového vybavenia nadštandartné, pričom vybavenie náradím a nástrojmi zodpovedá potrebám pre zabezpečovanie odborného výcviku na dobrej úrovni. Žiaci majú k dispozícii aj na dobrej úrovni vybavené šatne, sociálne zariadenia a odbornú učebňu. Problémom je opotrebovanosť hoblíc a najmä zastarané strojné zariadenia. Veľmi dobre sú vybavené zrekonštruované čalúnnické dielne tak po priestorovej ako aj po materiálno-technickej stránke.
Súčasťou SOU je aj domov mládeže s kapacitou 71 lôžok, kde žiaci využívajú dvoj a trojlôžkové izby, sociálne zariadenia, študovne, televízne miestnosti, kuchynky, jedáleň, telocvičňu a posilňovňu. Problémom je zastarané a opotrebované zariadenie a najmä značná priepustnosť okien.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov od 1.9.2006 do 31.8.2007
- mzdy, poistné a prevádzkové náklady 9.973.000,00 Sk
- jubilejné odmeny 22.000,00 Sk
- odstupné 192.830,00 Sk
- odchodné 18.080,00 Sk
- nákup mat. na výučbu žiakov 100.000,00 Sk
- jazykové laboratória 250.000,00 Sk
- PN na opravu a výmenu okien 500.000,00 Sk
- vzdelávacie poukazy 197.714,00 Sk
- maturitné skúšky 73.100,00 Sk
- kapitálové príjmy na form. pílu a tel.ústredňu 379.980,50 Sk
Celkom 11.706.704,50 Sk
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0,00 Sk
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
197.714,00 Sk
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Počiatočný stav 0,00 Sk
Príjem 56 180,00 Sk
Výdaj 18 064,00 Sk
Zostatok 38 116,00 Sk
Finančné prostriedky získané sponzorstvom - dar škole
Počiatočný stav 10.000,00 Sk
Príjem 67.500,00 Sk
Výdaj 48.504,00 Sk
Zostatok 28.996,00 Sk
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Štipendium pre žiakov 143.600,00 Sk
Stanovené ciele vo výchovno-vzdelávacej činnosti pre školský rok 2007/2008 boli splnené.
Z koncepčného zámeru školy pre školský rok bolo zrealizované:
- pokračovanie v zatepľovaní priestorov SOU a tým znižovanie energetickej náročnosti,
- zriaďovateľom PSK schválené zriadenie strednej priemyselnej školy v priestoroch SOU a s tým súvisiace ďalšie možnosti štúdia v nových študijných odboroch,
- pokračovanie medzinárodných projektov, hlavne spolupráca s SOU Hluboš v Českej republike,
- projekt "Jazykové laboratória" a " Otvorená škola"
-vypracovanie ďalších projektov "OTVORENÁ ŠKOLA","Elektronizácia a revitalizácia DM" a ROP ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR "Rekonštrukcia, modernizácia a obstaranie vybavenia pre praktickú výučbu - SOU drevárske Prešov"
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
a) v ľudskom potenciáli:
- ochota za vzdelávať
- vhodná veková rôznorodosť pedagogického zboru
- ochota pracovať s modernou technológiou
b) v materiálnom vybavení:
- 2 počítačové učebne, prístup žiakov aj učiteľov k PC a na internet
- telocvičňa, posilňovňa, odborné učebne
- kvalitné stravovanie v školskej jedálni s výberom jedál, bufet
- knižnica
- stolárske a čalúnnické dielne
c) v pedagogickom procese:
- prepojenie medzi jednotlivými predmetmi a medzi teóriou a praxou
- zdravý životný štýl
- individuálny prístup k integrovaným žiakom
d) v ostatných faktoroch:
- 17 záujmových krúžkov
- účasť na rôznych športových súťažiach
- účasť na Mladom remeselníkovi
- dobrá spolupráca s KPPP
- účasť v medzinárodných projektoch
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
a) v ľudskom potenciáli:
- malá univerzálnosť vyučujúcich
- nemotivujúce finančné ohodnotenie pri práci nad rámec svojich povinnosti
b) v materiálnom vybavení:
- doplňovanie vybavenia odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- opotrebovanosť zariadenia DM
c) v pedagogickom procese:
- malý dôraz na experiment
- veľký počet slabých žiakov, ktorí potrebujú individuálny prístup
d) v ostatných faktoroch:
- zlá sociálna skladba žiakov
- ťažká spolupráca s rodičmi
- zlý vzťah detí k priestorom školy
Návrh opatrení:
- dobudovanie odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- pokračovať v zatepľovaní školy
Výsledky úspešnosti školy pri príprave na výkon povolania a uplatnenia žiakov na pravonom trhu alebo ich úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium
1. Podľa našich informácií a informácií Úradu práce v Prešove nemajú absloventi SOU problém s umiestnením sa na trhu práce.
2. Úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium:
- TU Zvolen 3
- TU Košice 2
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 40 | |
| Futbalový I. | 33 | |
| Futbalový II. | 17 | |
| Grafické systémy | 36 | |
| Hudobný krúžok | 8 | |
| Informatiky a výpočtovej techniky | 32 | |
| Internet vo vzdelávaní | 16 | |
| Internetový klub | 25 | |
| Počítačového programu TURBOCAD | 29 | |
| Počítačový | 30 | |
| Posilňovací a florbal | 38 | |
| Rezbársky | 3 | |
| Stolnotenisový | 5 | |
| Strelecký | 18 | |
| Sústružnícky | 10 |
Vypracoval: PhDr. Kurej Jozef
V Prešove, 5. septembra 2008
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 5.9.2008
Vyjadrenie rady školy
Rada školy pri SOU drevárskom v Prešove súhlasí so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach SOU drevárskeho v Prešove v školskom roku 2007/2008.
Bc. Soňa Vazurová
predseda RŠ
Odbor školstva PSK schvaľuje správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v SOU drevárskom Prešov za školský rok 2007/2008.
Ing. Karol LACKO, PhD
vedúci odboru
Prílohy:
1. Rozbor hospodárenia za rok 2007
2. Súvaha za rok 2007
3. Výkaz ziskov a strát za rok 2007
4. Výkaz o plnení rozpočtu Fin Po 3 - 04 za rok 2007