| Názov školy | Stredná priemyselná škola Prešov |
| Adresa školy | Bardejovská 24, 080 06 Prešov |
| Telefón | +421 51 7463311 |
| soudrevarske@stonline.sk | |
| WWW stránka | spsdrevpo.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Prešovský samosprávny kraj |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PhDr. Kurej Jozef | 7463311 | soudrevarske@stonline.sk | |
| ZRŠ | PaedDr. Vitališová Zlatica | 7463311 | soudrevarske@stonline.sk | |
| ZRŠ | Ing.Snopko Milan | 7463311 | soudrevarske@stonline.sk | |
| Vedúca HPÚ | Bc.Dolihalová Anna | 7463311 | soudrevarske@stonline.sk | |
| Vedúci vych. | PhDr.Dobrovodský Ivan | 7463311 | soudrevarske@stonline.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Búri Gabriel | 7463329 |
| pedagogickí zamestnanci | ||
| ostatní zamestnanci | Bc. Dolíhalová Anna | 7463325 |
| zástupcovia rodičov | Alena Uličná | |
| František Kička | ||
| zástupca zriaďovateľa | MUDr. Velecký Zdenko | |
| iní | Gaľan Jozef | |
| Uličný Matúš |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MK všeobecno-vzdelávacích predmetov | PaedDr. D.Adamkovičová | SJL,MAT,FYZ,ANJ,NEJ,RJ,NOS, | |
| RUJ,CHE,TEV,DEJ,INF | |||
| MK odborných predmetov | Ing. I. Trnková | TEJ,MTE,EKO,ODK,KOC,GS, | |
| VBN,PXA,UCT,ZIPP,USP | |||
| MK praktického vyučovania | Bc. J. Kreheľ | OVY,PXA |
Počet žiakov školy: 241
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| 1.A | 12 | 1 |
| 1.B | 10 | |
| 1.C | 25 | |
| 1.N | 30 | 1 |
| 2.A | 19 | 2 |
| 2.B | 19 | |
| 2.C | 16 | |
| 2.N | 21 | |
| 3.A | 22 | |
| 3.B | 16 | |
| 3.C | 18 | |
| 4.C | 17 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: 87 / 8
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 87 / 8
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: 0 / 0
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2009: 83 / 8
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: 83 / 8
| SPŠ | Spolu | |
|---|---|---|
| prihlásení | 87 | 87 |
| prijatí | 83 | 83 |
| % úspešnosti | 95,4 | 95,4 |
| Trieda | ANJ | API | DEJ | DEU | EKL | EKO | ELK | FYZ | GRS | CHE | INF | KOC | KAJ | KNJ | KRJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3 | 3,25 | |||||||||||||
| 1.B | 2,67 | 2,56 | |||||||||||||
| 1.C | 2,6 | 1,68 | 2,6 | 2,88 | 1 | ||||||||||
| 1.N | 3,65 | 2,83 | 3,3 | 2,26 | 2,13 | 3,04 | |||||||||
| 2.A | 2,37 | 2,53 | 2,84 | 1,84 | |||||||||||
| 2.B | 3,17 | 2,32 | 3,2 | 2,63 | 2 | 3,4 | 1,32 | ||||||||
| 2.C | 3,06 | 2,38 | 1,81 | 2,63 | 2,31 | 1 | |||||||||
| 2.N | 3,29 | 1,62 | 2,9 | 2,52 | 1,62 | 2,71 | |||||||||
| 3.A | 2,7 | 2,95 | 3,27 | 1,68 | 2 | 3,5 | |||||||||
| 3.B | 3,1 | 2,38 | 2,81 | ||||||||||||
| 3.C | 3,14 | 3,71 | 3,11 | 2,82 | 3,43 | 3 | |||||||||
| 4.C | 3,08 | 1,65 | 2,29 | 1,53 | 2,58 | 2,6 |
| Trieda | MAT | MTE | NEJ | OBN | ODK | OBO | OVY | PXA | RUJ | SJL | Spr | STN | TEC | TDK | TEV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3,42 | 3,25 | 1,75 | 2,67 | 2,17 | 3,17 | 3,33 | 1,17 | 3,5 | 1,27 | |||||
| 1.B | 2,67 | 2,22 | 1,33 | 2,11 | 1,67 | 2,44 | 3,11 | 1 | 2,22 | 1,44 | |||||
| 1.C | 3,2 | 2,68 | 3 | 1,56 | 1,64 | 2,12 | 3,29 | 3,76 | 1,04 | 2,2 | 3,08 | 1,12 | |||
| 1.N | 3,35 | 3,78 | 2,09 | 3,79 | 4,17 | 3,61 | 1,19 | ||||||||
| 2.A | 3,26 | 2,95 | 3,11 | 2,05 | 2,58 | 2,42 | 3,11 | 1,42 | 3,05 | 1,41 | |||||
| 2.B | 3,26 | 2,86 | 2,92 | 1,53 | 2,21 | 2 | 1,84 | 3,25 | 3,37 | 1,63 | 1,93 | 2,53 | 1,58 | ||
| 2.C | 3,13 | 3,06 | 3,38 | 1,5 | 2,38 | 2,13 | 2,88 | 3,63 | 1 | 2,75 | 1,25 | ||||
| 2.N | 3,48 | 3 | 1,95 | 3,24 | 3,52 | 3,43 | 1,67 | ||||||||
| 3.A | 3,55 | 3,36 | 2,05 | 3,05 | 2,82 | 3,75 | 3,73 | 1,32 | 3,59 | 1,64 | |||||
| 3.B | 3,63 | 2,94 | 3 | 1,69 | 3 | 1,56 | 3,75 | 1,5 | 3,13 | 1,38 | |||||
| 3.C | 3,61 | 3,18 | 3,8 | 1,72 | 3 | 2,71 | 2,33 | 3,56 | 1,61 | 2,89 | 3,43 | 1,28 | |||
| 4.C | 3,24 | 2,6 | 1,47 | 1,41 | 3,29 | 1 | 2,59 | 1 |
| Trieda | UCT | USR | USP | VKO | VBN | ZIP |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 3 | |||||
| 1.B | 1,78 | |||||
| 1.C | ||||||
| 1.N | 1,87 | 2,83 | 3,39 | |||
| 2.A | ||||||
| 2.B | 3,6 | |||||
| 2.C | ||||||
| 2.N | 1,95 | 1,71 | 3,24 | 3 | ||
| 3.A | ||||||
| 3.B | 2,25 | |||||
| 3.C | 3,43 | 2,4 | ||||
| 4.C | 2,35 |
| Trieda | Počet | Vyznam. | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasif. | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 12 | 1 | 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 1.B | 10 | 1 | 3 | 9 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 1.C | 25 | 1 | 4 | 23 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 1.N | 30 | 0 | 2 | 10 | 11 | 9 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 19 | 0 | 4 | 19 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 2.B | 19 | 3 | 2 | 19 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 |
| 2.C | 16 | 1 | 2 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.N | 21 | 1 | 0 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3.A | 22 | 0 | 2 | 22 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 |
| 3.B | 16 | 0 | 1 | 15 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 |
| 3.C | 18 | 0 | 2 | 17 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| 4.C | 17 | 1 | 5 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 12 | 1935 | 1828 | 107 | |||
| 1.B | 10 | 237 | 237 | 0 | |||
| 1.C | 25 | 3126 | 125,04 | 3093 | 123,72 | 33 | 1,32 |
| 1.N | 30 | 5990 | 3735 | 2255 | |||
| 2.A | 19 | 2949 | 2703 | 246 | |||
| 2.B | 19 | 1940 | 1681 | 259 | |||
| 2.C | 16 | 1684 | 105,25 | 1654 | 103,38 | 30 | 1,88 |
| 2.N | 21 | 2365 | 112,62 | 2266 | 107,90 | 99 | 4,71 |
| 3.A | 22 | 5312 | 241,45 | 4979 | 226,32 | 333 | 15,14 |
| 3.B | 16 | 1755 | 109,69 | 1668 | 104,25 | 87 | 5,44 |
| 3.C | 18 | 3099 | 2780 | 319 | |||
| 4.C | 17 | 1484 | 87,29 | 1484 | 87,29 | 0 | 0,00 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | 5 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický | B1 | 24 | (24/0) | 41,67% | 24 | 50,83% | 24 | 4 | 6 | 8 | 5 | 1 | 2,71 | 24 |
| Nemecký | B1 | 8 | (8/0) | 49,80% | 8 | 58,75% | 8 | 2 | 3 | 3 | 2,50 | 8 | ||
| Praktická časť odbornej zložky | 21 | (19/2) | ||||||||||||
| Praktická časť odbornej zložky | 17 | (17/0) | ||||||||||||
| Ruský | B1 | 6 | (4/2) | 31,68% | 6 | 35,83% | 6 | 2 | 4 | 2,67 | 6 | |||
| Slovenský jazyk a literatúra | 38 | (36/2) | 53,87% | 38 | 53,00% | 38 | 1 | 10 | 9 | 18 | 3,16 | 38 | ||
| Teoretická časť odbornej zložky | 17 | (17/0) | 5 | 7 | 3 | 2 | 2,12 | 17 | ||||||
| Teoretická časť odbornej zložky | 21 | (19/2) | 3 | 5 | 8 | 5 | 2,71 | 21 |
| Predmet | Počet | (M/Ž) | 1 Praktická | 2 Praktická | 3 Praktická | 4 Praktická | Praktická priemer | Praktická počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Praktická časť odbornej zložky | 21 | (19/2) | 8 | 4 | 7 | 2 | 2,14 | 21 |
| Praktická časť odbornej zložky | 17 | (17/0) | 10 | 7 | 1,41 | 17 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor |
|---|---|
| 1.A | 3355 2 stolár |
| 1.B | 3370 2 čalúnnik |
| 1.C | 3341 4 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby,3336 6 drevárstvo a nábytkárstvo |
| 1.N | 3347 4 drevárska a nábytkárska výroba |
| 2.A | 3355 2 stolár |
| 2.B | 3341 4 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
| 2.C | 3341 4 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
| 2.N | 3347 4 drevárska a nábytkárska výroba |
| 3.A | 3355 2 stolár |
| 3.B | 3347 4 drevárska a nábytkárska výroba |
| 3.C | 3347 4 drevárska a nábytkárska výroba |
| 4.C | 3341 4 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 27 | 16 | 27 | 16 |
| DPP | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Znížený úväzok | 2 | 6 | 1 | 1 |
| ZPS | 0 | 2 | 1 | 2 |
| Na dohodu | 2 | 0 | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 12 | 12 |
| vychovávateľov | 0 | 4 | 4 |
| majstrov OV | |||
| spolu |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.C, 2.C | DEJ | 2 |
| 3.A | INF | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | |
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| TURBOCAD - štud. projekty | 2 | áno | |||
| Atletika | áno | ||||
| Paintball | 4 | áno | |||
| Beh olymp. dňa | 1.miesto | ||||
| Večerný beh | 2. miesto | ||||
| Nohejbalový turnaj ŠI | 2. miesto | ||||
| Kolkársky turnaj | 1.,2., 3. miesto | ||||
| Stolnotenisový turnaj ŠI | áno | ||||
| Malý futbal pre ŠI | áno |
Webová stránka školy.
Prezentácia školy a projektov v regionálnom denníku a televízii.
Deň otvorených dverí.
Kurz ochrany človeka a prírody.
Súťaž o najlepší drevený výrobok žiakov 9. roč. ZŠ.
Stretnutie s výchovnými poradcami ZŠ spojené s prehliadkou školy.
Prezentácia školy v slovenskom a anglickom jazyku pre zahraničných partnerov našej školy v rámci projektov.
Súťaže pre stredné školy a ŠI.
Beh olympijského dňa.
Návšteva divadelných predstavení žiakmi.
Odborné exkurzie v Sanase Sabinov, Centroglob Košice.
Účasť na Kvapke krvi.
Účasť na Dni remesiel
Účasť na Dni otvorených dverí PSK.
Účasť na Burze práce v Prešove a Sabinove.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
V rámci projektu agentúra SAAIC sme realizovali projekt "Odborná príprava v spracovaní dreva bez hraníc" v podprograme Leonardo da Vinci. V rámci tohto projektu navštívilo v školskom roku 2009/2010 dvadsať našich žiakov partnerskú školu SOU Hluboš v Českej republike, kde v dvoch turnusoch po 10 žiakov 1 mesiac poznávali organizáciu práce a odbornú prípravu vo firmách v ČR. Recipročne sme v našej škole privítali v dvoch turnusoch na 1mesiac 16 žiakov z Českej republiky.
C) V školskom roku 2008/2009 boli školou vypracované projekty:
Projekt cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika
V rámci programu Leonardo da Vinci - Mobility študentov - projekt Spoznávanie nových technológii a zlepšovanie odborných zručnosti.
Vypracovaný Projekt na podporu zamestnanosti a zvyšovanie kvalifikácie cez Úrad práce
V školskom roku 2009/2010 v SPŠ nebola vykonaná žiadna inšpekčná činnosť.
Na teoretickom vyučovaní využívame 10 učební, ďalej dve odborné učebne pre drevárske a čalúnnické predmety, jazykové laboratórium, učebňu pre vyučovanie fyziky, dve počítačové učebne, fotokomoru, ateliér, telocvičňu, posilňovňu, a vonkajšie ihriská.
Odborný výcvik zabezpečujeme vo vlastných stolárskych a čalúnnických dielňach, ktoré sú z pohľadu priestorového vybavenia nadštandardné, pričom vybavenie náradím a nástrojmi zodpovedá potrebám pre zabezpečenie praktického vyučovania na dobrej úrovni. Žiaci majú k dispozícii aj dobre vybavené šatne, sociálne zariadenia a odbornú učebňu. Problémom je opotrebovanosť hoblíc a tiež zastarané strojové zariadenia. Veľmi dobré sú vybavenú zrekonštruované čalúnnické dielne tak po priestorovej ako aj po materiálno technickej stránke.
Súčasťou SPŠ je aj školský internát s kapacitou 66 lôžok, kde žiaci využívajú dvoj a trojlôžkové izby, sociálne zariadenia, študovne, televízne miestnosti, počítačovú učebňu, kuchynky, jedáleň, telocvičňu a posilňovňu. Problémom bola značná priepustnosť okien a zastarané a opotrebované zariadenie izieb.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov od 1.9.2009 do 31.8.2010
- mzdy, poistné a prevádzkové náklady 373 693 €
- jubilejné odmeny 732 €
- odchodné 1 514 €
- nákup materiálu 7 000 €
- PN na orpavu a výmenu okien 103 331 €
- vzdelávacie poukazy 6 507 €
- maturitné skúšky 3 023 €
- kanalizácia - havarijný stav 10 000 €
- mimoriadne výsledky žiakov 1 000 €
Celkom 506 800 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0,00 €
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
6 507 €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Počiatočný stav 2 237,45 €
Príjem 644,14 €
Výdaj 2 765,64 €
Zostatok 115,95 €
Finančné prostriedky získané sponzorstvom - dar škole
Počiatočný stav 0 €
Príjem 100 €
Výdaj 100 €
Zostatok 0 €
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Štipendium pre žiakov 4 610,67 €
Stanovené ciele vo výchovno-vzdelávacej činnosti pre školský rok 2009/2010 boli splnené.
Z koncepčného zámeru školy pre školský rok bolo zrealizované:
- pokračovanie v zatepľovaní priestorov SPŠ a tým znižovanie energetickej náročnosti,
- pokračovanie medzinárodných projektov, hlavne spolupráca s SOU Hluboš v Českej republike,
- zriadenie priestorov pre učebný odbor čalúnnik v Jarovniciach,
- zriadený študijný odbor technické a informatické služby
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
a) v ľudskom potenciáli:
- ochota za vzdelávať
- vhodná veková rôznorodosť pedagogického zboru
- ochota pracovať s modernou technológiou
b) v materiálnom vybavení:
- 2 počítačové učebne, prístup žiakov aj učiteľov k PC a na internet
- telocvičňa, posilňovňa, odborné učebne
- kvalitné stravovanie v školskej jedálni s výberom jedál, bufet
- knižnica
- stolárske a čalúnnické dielne
c) v pedagogickom procese:
- prepojenie medzi jednotlivými predmetmi a medzi teóriou a praxou
- zdravý životný štýl
- individuálny prístup k integrovaným žiakom
d) v ostatných faktoroch:
- 17 záujmových krúžkov
- účasť na rôznych športových súťažiach
- účasť na Mladom remeselníkovi
- dobrá spolupráca s KPPP
- účasť v medzinárodných projektoch
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
a) v ľudskom potenciáli:
- malá univerzálnosť vyučujúcich
- nemotivujúce finančné ohodnotenie pri práci nad rámec svojich povinnosti
b) v materiálnom vybavení:
- doplňovanie vybavenia odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- opotrebovanosť zariadenia DM
c) v pedagogickom procese:
- malý dôraz na experiment
- veľký počet slabých žiakov, ktorí potrebujú individuálny prístup
d) v ostatných faktoroch:
- zlá sociálna skladba žiakov
- ťažká spolupráca s rodičmi
- zlý vzťah detí k priestorom školy
Návrh opatrení:
- dobudovanie odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- pokračovať v zatepľovaní školy
Výsledky úspešnosti školy pri príprave na výkon povolania a uplatnenia žiakov na pracovnom trhu alebo ich úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium
1. Podľa našich informácií a informácií Úradu práce v Prešove nemajú absolventi SOŠ problém s umiestnením sa na trhu práce.
2. Úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium:
- TU Zvolen 2
- TU Košice 1
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Angličtina okolo nás | 23 | |
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 10 | |
| Florbalový | 19 | |
| Futbalový | 49 | |
| Grafické systémy | 21 | |
| Konverzácia z RJ | 14 | |
| Počítačový 1 | 10 | |
| Počítačový 2 | 10 | |
| Počítačový 3 program Turbocad | 21 | |
| Posilňovací 1 | 26 | |
| Posilňovací 2 | 22 | |
| Rezbársky | 13 | |
| Sústružnícky | 11 | |
| Tvorba a dekorácia nábytku | 11 | |
| Výtvarný | 11 |
Vypracoval: PhDr. Kurej Jozef
V Prešove, 28. septembra 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 27.9.2010
Rada školy pri SPŠ, Bardejovská 24, Prešov súhlasí so správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy v školskom roku 2009/2010
Mgr. Gabriel Búri
predseda RŠ
Odbor školstva PSK schvaľuje správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v SPŠ, Bardejovská 24, Prešov za školský rok 2009/2010.
Ing. Karol Lacko, PhD.
vedúci odboru
Prílohy
1. Rozbor hospodárenia za rok 2009
2. Súvaha za rok 2009
3. Výkaz ziskov a strát za rok 2009