| Názov školy | Stredná priemyselná škola Prešov |
| Adresa školy | Bardejovská 24, 080 06 Prešov |
| Telefón | +421 51 7463311 |
| sekretariat@sps-po.vucpo.sk | |
| WWW stránka | spsdrevpo.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Úrad Prešovského samosprávneho kraja, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PhDr. Kurej Jozef | 7463316 | 0905681599 | riaditel@sps-po.vucpo.sk |
| ZRŠ | PaedDr. Vitališová Zlatica | 7463326 | sekretariat@sps-po.vucpo.sk | |
| Vedúci dielní | Ing.Snopko Milan | 7463339 | 0905832387 | milan.snopko@gmail.com |
| Vedúca TEÚ | Mária Hricová | 7463345 | ekonom@sps-po.vucpo.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Čverhová Slavka | 0915926121 |
| zástupca pedagogických zamestnancov | Ing. Trnková Iveta | |
| zástupca nepedagogických zamestnancov | Kustrová Ľudmila | 0907970081 |
| zástupcovia rodičov | Čechová Mária | |
| Novotný Peter | ||
| Stankovičová Mária | ||
| zástupca žiakov | Stankovič Jozef | |
| zástupcovia zriaďovateľa | PhDr. Damankoš Marián, PhD. | |
| Gaľan Jozef | ||
| Ing. Gašpár Anton | ||
| Ing. Lacko Karol, PhD. | ||
| MUDr. Velecký Zdenko |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK všeobecno-vzdelávacích predmetov | PaedDr. Darina Adamkovičová | SJL,MAT,FYZ,ANJ,NEJ,RJ,NOS,RUJ,CHE,TEV,DEJ,INF |
| PK odborných predmetov | Ing. Iveta Trnková | TEJ,MTE,EKO,ODK,KOC,GS,VBN,PXA,UCT,ZIPP,USP |
| PK praktického vyučovania | Mgr. Slavka Čverhová | OVY |
Počet žiakov školy: 163
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| I.B | 33 | |
| I.C | 9 | 1 |
| I.N | 21 | |
| II.B | 25 | |
| II.C | 15 | 3 |
| II.N | 13 | |
| III.B | 10 | |
| III.C | 18 | 3 |
| IV.C | 15 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: 75/31 dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 52/31 dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: 17/0 dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2013: 57/31 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2013: 63/31 dievčat
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 75 | 75 | ||||||
| prijatí | 69 | 69 | ||||||
| % úspešnosti | 92 % | 92 % |
| Trieda | ANJ | DEJ | DEU | EKL | EKO | FYZ | GRS | INF | KOC | KNJ | KRJ | MAT | MTE | NEJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 2,47 | 1,76 | 1,76 | 1,7 | 1,52 | 1,33 | |||||||||
| I.C | 3,11 | 2 | 2,44 | 2,78 | 2,44 | 2,78 | 2,89 | 1,56 | |||||||
| I.N | 4 | 2,47 | 2,94 | 3 | 2,12 | 2,53 | 3,06 | 3,41 | |||||||
| II.B | 3,6 | 2,4 | 2,25 | 2,1 | 2,4 | 2,3 | 1,95 | ||||||||
| II.C | 3,29 | 2,29 | 1,8 | 2,22 | 1,67 | 2,21 | 2,79 | 3,11 | 1,5 | ||||||
| II.N | 3,75 | 2,58 | 2,08 | 2,25 | 2,58 | 2,67 | 3,58 | ||||||||
| III.B | 2,5 | 2 | 2,25 | 2,75 | 1,57 | 2 | |||||||||
| III.C | 3,78 | 3,5 | 2,11 | 2,33 | 3,5 | 3,92 | 3,83 | 2,17 | |||||||
| IV.C | 3,64 | 2,43 | 3,4 | 2,44 | 3,64 | 3,4 | 1,36 |
| Trieda | ODK | OBO | OVY | PXA | RUJ | SJL | Spr | STN | TEC | TDK | TEV | UCT | USR | USP | VKO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 1,58 | 1,85 | 2,06 | 2,36 | 1 | 2,3 | 1,2 | ||||||||
| I.C | 2,78 | 1,78 | 3,56 | 1,22 | 1,56 | 3,22 | 1,11 | ||||||||
| I.N | 1 | 4,18 | 3,59 | 1,75 | 3 | 3,35 | |||||||||
| II.B | 1,65 | 2,35 | 3,45 | 1 | 2,55 | 1,4 | |||||||||
| II.C | 2,11 | 1,2 | 2,36 | 3 | 3,21 | 1,36 | 2,71 | 2 | 1,31 | 1,4 | |||||
| II.N | 1,42 | 3,67 | 3,75 | 3,42 | 1,58 | 2,67 | 3,17 | ||||||||
| III.B | 1,14 | 1,33 | 2,5 | 1 | 1,86 | 1,75 | 2 | ||||||||
| III.C | 3,33 | 2,67 | 2,28 | 2,92 | 3,56 | 1,72 | 3,83 | 1,29 | 3,67 | ||||||
| IV.C | 2,07 | 1 | 2,67 | 3,79 | 1 | 3,36 | 1,36 | 1,93 |
| Trieda | VBN | ZIP |
|---|---|---|
| I.B | 1,61 | |
| I.C | 2,22 | |
| I.N | 3,06 | 2,82 |
| II.B | ||
| II.C | 2,67 | |
| II.N | 3,08 | |
| III.B | ||
| III.C | 3 | |
| IV.C | 2,93 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 33 | 10 | 15 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| I.C | 9 | 0 | 3 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| I.N | 17 | 0 | 0 | 13 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 1 | 5 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| II.C | 14 | 1 | 2 | 10 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| II.N | 12 | 0 | 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.C | 18 | 0 | 1 | 13 | 4 | 0 | 1 | 0 | 4 |
| IV.C | 14 | 0 | 1 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 33 | 3669 | 111,18 | 3669 | 111,18 | 0 | 0,00 |
| I.C | 9 | 1279 | 142,11 | 1234 | 137,11 | 45 | 5,00 |
| I.N | 17 | 1732 | 101,88 | 1732 | 101,88 | 0 | 0,00 |
| II.B | 20 | 1043 | 52,15 | 1035 | 51,75 | 8 | 0,40 |
| II.C | 14 | 2652 | 189,43 | 2505 | 178,93 | 147 | 10,50 |
| II.N | 12 | 1496 | 124,67 | 1469 | 122,42 | 27 | 2,25 |
| III.B | 1 | 237 | 237,00 | 231 | 231,00 | 6 | 6,00 |
| III.C | 18 | 4235 | 235,28 | 3647 | 202,61 | 588 | 32,67 |
| IV.C | 14 | 1754 | 125,29 | 1725 | 123,21 | 29 | 2,07 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | PFEČ priemer | PFEČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 1 Ústna | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 15 | (15/0) | 39,43% | 15 | 44,64% | 14 | 4 | 8 | 2 | 2,86 | 14 | |
| Nemecký jazyk | B1 | 1 | (1/0) | 20,00% | 1 | 1 | 1 | 3,00 | 1 | ||||
| Praktická časť odbornej zložky | 12 | (12/0) | |||||||||||
| Praktická časť odbornej zložky | 15 | (15/0) | |||||||||||
| Ruský jazyk | B1 | 11 | (11/0) | 47,26% | 11 | 39,09% | 11 | 3 | 8 | 2,73 | 11 | ||
| Slovenský jazyk a literatúra | 27 | (27/0) | 55,98% | 27 | 51,98% | 27 | 3 | 12 | 11 | 3,31 | 26 | ||
| Teoretická časť odbornej zložky | 12 | (12/0) | 2 | 1 | 6 | 3 | 2,83 | 12 | |||||
| Teoretická časť odbornej zložky | 15 | (15/0) | 1 | 6 | 3 | 4 | 2,71 | 14 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | 1 Praktická | 2 Praktická | 3 Praktická | 4 Praktická | 5 Praktická | Praktická priemer | Praktická počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Praktická časť odbornej zložky | 12 | (12/0) | 3 | 8 | 1 | 1,83 | 12 | |||
| Praktická časť odbornej zložky | 15 | (15/0) | 6 | 8 | 1,57 | 14 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| I.B | 3370 H čalúnnik | |
| I.C | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | |
| I.N | 3347 L drevárska a nábytkárska výroba | |
| II.B | 3355 H, 3370 H stolár, čalúnnik | |
| II.C | 3341 K, 8504 K 02 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby, umeleckoremeselné sprecovanie dreva | |
| II.N | 3347 L drevárska a nábytkárska výroba | |
| III.B | 3370 2 čalúnnik | |
| III.C | 3341 4, 8504 4 02 drevárstvo a nábytkárstvo, umeleckoremeselné spracúvanie dreva | |
| IV.C | 3341 4 operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 17 | 8 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 1 | |||
| ZPS | 1 | |||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 12 | 12 | |
| Majstrov OV | 6 | 6 | |
| spolu | 18 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.C, 3.B | ANJ | 6 |
| 1.C,2.C,1N, 2.N | DEJ | 4 |
| 1.B,1.C,2.B | MAT | 5 |
| 2.B,3.B | INF | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 1 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické | ||
| funkčné | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Silná ruka | 7 | 3. miesto | x | ||
| Obvodné kolo futbal SŠ | 16 | 3. miesto | |||
| Večerný beh Prešov | 1 | x | |||
| Obvodné kolo vo florbal SŠ | 10 | x | |||
| Súťaž zručnosti v odbore stolár | 3 | x | |||
| Obvodné kolo bedminton SŠ | 4 | x | |||
| Cezpoľný beh | 4 | x | |||
| Obvodné kolo futsal SŠ | 16 | 3. miesto | |||
| Obvodné kolo stolný tenis SŠ | 4 | ||||
| Branný pretek Michalovce | 6 | 3. miesto | |||
| Beh olympijského dňa | 18 |
Moje / ne/ - istoty
Zelený svet
Skanzen - Bardejov
Spišská kapitula
Prešovské kostoly
Šariš hrad
Galéria Prešov
Súťaž - Skrášli si školu formou grafity
Súťaž Turbo Cad
Foto súťaž Biomasa
Metamorfózy dreva
Beh olympijského dňa
Cezpoľný beh
Florbalový turnaj
Futsal
Futbal
Branný pretek 2014
Európsky týždeň udržateľnej energie
Biomasa - prednáška pre učiteľov východného Slovenska
Študenské voľby do EP 2014
Študenské voľby 2014 - voľba prezidenta SR
Maľované na skle - divadelné predstavenie
Sherlock Holmes - divadelné predstavenie
Prefíkaná vdova - divadelné predstavenie
Jack and Joe - divadelné predstavenie v anglickom jazyku
Exkurzia píla
Medzinárodný deň Rómov
Hovorme o sexe
Klub 27 - hudba a drogy
Výlet - Daletice
Výlet na Skalnaté pleso
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé:
Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov - MPC
Modernizácia pedagogického procesu - Infovek /RIRŠ/
Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva - MŠVVaŠ SR
Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety - CVTI SR Blava ÚlaPŠ
Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZaSŠ s využitím elektronického testovania - NÚCEM
INPO - MŠVVaŠ SR
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2013/2014 boli školou vypracované projekty:
Rozvoj stredného odborného vzdelania - ŠIOV
Strategické riadenie a plánovania využívania domácej energie
Leonardo da Vinci - mobility - NA SAAIC
TURBO CAD - pomocník v praxi - ÚPSK
Zútulni si svoju izbu vlastnoručne vyrobenými bytovými doplnkami - ÚPSK
Zdravie a bezpečnosť v školách. Kaleidoskop zdravého životného štýlu - ÚPSK
V školskom roku 2013/2014 nebola vykonaná žiadna inšpekčná činnosť.
Na teoretickom vyučovaní využívame 9 učební, ďalej odbornú učebňu pre drevárske predmety, jazykové laboratórium, počítačovú učebňu, fotokomoru, ateliér, telocvičňu, posilňovňu a vonkajšie ihriská.
Praktické vyučovanie malo formu odborného výcviku a odbornej praxe. Bolo realizované v školských dielňach, v elokovanom pracovisku v Jarovniciach a 7 žiakov III. a IV. ročníka bolo umiestnených v 5 firmách v zmysle § 43, odst. 12 zákona 145/2008 Z. z. Výuku viedlo 6 pedagogických zamestnancov.
V školskom roku 201382014 praktické vyučovanie prebiehalo v zmysle Školských vzdelávacích programov s tým, že od školského roku 2013/2014 budú žiaci prvého ročníka v odboroch 33 - spracúvanie dreva, 82 - tvorba nábytku a interiéru a 85 - umeleckoremeselné spracúvanie dreva inovovaných školských vzdelávacích programov, na ktoré sa vzťahujú Štátne vzdelávacie programy schválené MŠVVaŠ v roku 2013. Od 1. septembra 2013 vstúpil do platnosti novelizovaný Štátny vzdelávací program pre odbory 33 a vyučovanie žiakov prvého ročníka už prebiehalo podľa neho.
Žiaci prejavujú lepší prístup k praktickému vyučovaniu na úkor teoretického vyučovania, či už všeobecného alebo odborného. Všetci pedagogickí pracovníci sa snažili o vyváženosť týchto oblastí.
Na základe zákonov č. 145/2008 Z. z. a 184/2009 Z. z.vykonávalo 7 našich žiakov III. a IV. ročníka praktické vyučovanie v 5 fyzických a právnických subjektoch. Táto forma praktického vyučovania je vhodná pre edukačný proces našich žiakov z hľadiska osvojenia si nových technológií, materiálov, prostredia praxe a sociálnych vzťahov v novom prostredí. Niektorých žiakov po ukončení štúdia zamestnávatelia zamestnávajú. Pre všetky naše študijné a učebné odbory platí, že absolventi nemajú problém uplatniť sa na trhu práce.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
dotácia zo ŠR 397 270,00 €
na úhradu záväzkov školy 19 819,00 €
maturity 3 661,00 €
mimoriadne výsledky žiakov 1 000,00 €
jubilejná odmena 801,00 €
odchodné 1 778,00 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
príjem 4 261,00 €
výdaj 4 261,00 €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
štipendiá 19 941,86 €
projekt INPO 68 090,00 €
projekt Zdravie a bezpečnosť v školách 1 824,00 €
Stanovené ciele vo výchovno-vzdelávacej činnosti pre školský rok 2013/2014 boli splnené.
Z koncepčného zámeru školy pre školský rok bolo zrealizované:
- pokračovanie v zatepľovaní priestorov SPŠ a tým znižovanie energetickej náročnosti,
- pokračovanie medzinárodných projektov, hlavne spolupráca s SOU Hluboš v Českej republike,
- zriadenie priestorov pre učebný odbor stolár v Jarovniciach
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
a) v ľudskom potenciáli:
- ochota za vzdelávať
- vhodná veková rôznorodosť pedagogického zboru
- ochota pracovať s modernou technológiou
b) v materiálnom vybavení:
- počítačová učebňa, prístup žiakov aj učiteľov k PC a na internet
- telocvičňa, posilňovňa, odborné učebne, jazyková učebňa
- kvalitné stravovanie v jedálni s výberom jedál
- stolárske, čalúnnické dielne a ateliér
c) v pedagogickom procese:
- prepojenie medzi jednotlivými predmetmi a medzi teóriou a praxou
- zdravý životný štýl
- individuálny prístup k integrovaným žiakom
d) v ostatných faktoroch:
- 8 záujmových krúžkov
- účasť na rôznych športových súťažiach
- účasť na Mladom remeselníkovi
- dobrá spolupráca s KPPP
- účasť v medzinárodných projektoch
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
a) v ľudskom potenciáli:
- malá univerzálnosť vyučujúcich
- nemotivujúce finančné ohodnotenie pri práci nad rámec svojich povinnosti
b) v materiálnom vybavení:
- doplňovanie vybavenia odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- vybavenie učební - elokované pracovisko Jarovnice
c) v pedagogickom procese:
- malý dôraz na experiment
- veľký počet slabých žiakov, ktorí potrebujú individuálny prístup
d) v ostatných faktoroch:
- zlá sociálna skladba žiakov
- ťažká spolupráca s rodičmi
- zlý vzťah žiakov k priestorom školy
Návrh opatrení:
- dobudovanie odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- doplňovanie materiálneho vybavenia v elokovanom pracovisku Jarovnice
Výsledky úspešnosti školy pri príprave na výkon povolania a uplatnenia žiakov na pracovnom trhu alebo ich úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium
1. Podľa našich informácií a informácií Úradu práce v Prešove nemajú absolventi SPŠ problém s umiestnením sa na trhu práce.
2. Úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium:
- TU Košice 2
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Cvičenia z anglického jazyka | 22 | Mgr. Viera ŠKVAREKOVÁ | |
| Čalúnnický | 18 | Mgr. Slavka ČVERHOVÁ | |
| Drevársky | 13 | Miroslav POLOM | |
| Futbalový | 18 | Mgr. Gabriel BÚRI | |
| Grafické systémy | 16 | Ing. Iveta TRNKOVÁ | |
| Posilňovací | 15 | PaedDr. Zlatica VITALIŠOVÁ | |
| Príprava na maturitnú skúšku | 14 | PaedDr. Darina ADAMKOVIČOVÁ | |
| Tanečný | 13 | Ing. Mária KRAJŇÁKOVÁ |
Vypracoval: PhDr. Kurej Jozef
V Prešove, 29. septembra 2014
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 29. septembra 2014
Rada školy pri SPŠ, Bardejovská 24, Prešov súhlasí so Správou o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach školy za školský rok 2013/2014 ktorú prerokovala na svojom zasadnutí 29. 9. 2014 a zobrala na vedomie bez pripomienok.
Mgr. Slavka Čverhová
predsedníčka RŠ
Odbor školstva PSK schvaľuje Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach v SPŠ, Bardejovská 24, Prešov za školský rok 2013/2014.
Ing. Karol Lacko, PhD.
vedúci odboru