| Názov školy | Stredná priemyselná škola Prešov |
| Adresa školy | Bardejovská 24, 080 06 Prešov |
| Telefón | +421 51 7463311 |
| sekretariat@sps-po.vucpo.sk | |
| WWW stránka | spsdrevpo.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Úrad Prešovského samosprávneho kraja, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PhDr. Kurej Jozef | 7463316 | 0905681599 | riaditel@sps-po.vucpo.sk |
| ZRŠ | PaedDr. Vitališová Zlatica | 7463326 | sekretariat@sps-po.vucpo.sk | |
| Vedúci dielní | Ing. Snopko Milan | 7463339 | 0905832387 | milan.snopko@gmail.com |
| Vedúca TEÚ | Mária Hricová | 7463345 | ekonom@sps-po.vucpo.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Čverhová Slavka | 0915926121 |
| zástupca pedagogických zamestnancov | Ing. Mihňáková Kristína | |
| zástupca nepedagogických zamestnancov | Staško Ján | |
| zástupcovia rodičov | Barbasová Mária | |
| Šašalová Mária | ||
| Dvorščáková Jana | ||
| zástupca žiakov | Dvorščák Jozef | |
| zástupcovia zriaďovateľa | PhDr. Damankoš Marián, PhD. | |
| Gaľan Jozef | ||
| Ing. Gašpár Anton | ||
| Ing. Lacko Karol, PhD. |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| PK všeobecno-vzdelávacích predmetov | PaedDr. Darina Adamkovičová | SJL,MAT,FYZ,ANJ,NEJ,RJ,NOS,RUJ,CHE,TEV,DEJ,INF, GEG |
| PK odborných predmetov | Ing. Iveta Trnková | TEC,MTE,EKO,ODK,KOC,GRS,VBN,PXA,UCT,ZIP,USP, DEU, USR, TDK, FTO, OBO |
| PK praktického vyučovania | Mgr. Slavka Čverhová | OVY |
Počet žiakov školy: 167
Počet tried: 8
Podrobnejšie informácie:
| Trieda | Počet žiakov | z toho ŠVVP |
|---|---|---|
| I.B | 31 | |
| I.C | 18 | 2 |
| II.B | 24 | |
| II.C | 18 | |
| II.N | 17 | |
| III.B | 33 | |
| III.C | 12 | 1 |
| IV.C | 9 | 1 |
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: 62/ 24
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: 37/ 22
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: 25/ 2
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2016: 48 / 22
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2016: 48 /22
| SOŠ | Spolu | |
|---|---|---|
| prihlásení | 62 | 62 |
| prijatí | 62 | 62 |
| % úspešnosti | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | DEJ | DEU | EKL | EKO | FYZ | GRS | INF | MAT | MTE | OBN | ODK | OBO | OVY | PXA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 2,74 | 2,35 | 2,55 | 2,45 | 2,16 | 1,52 | 2,58 | 2,26 | |||||||
| I.C | 3 | 1,94 | 1,89 | 2,61 | 1,67 | 3,06 | 2,61 | 1,39 | 2,78 | 2,17 | |||||
| II.B | 3,57 | 2,76 | 2,86 | 1,9 | 3,57 | 3,24 | 2,29 | 2,14 | 2,57 | ||||||
| II.C | 3,33 | 2,44 | 2,8 | 3,08 | 2,62 | 2,39 | 3,28 | 2,69 | 1,67 | 3,08 | 2 | 2,28 | |||
| II.N | 3,75 | 2,4 | 2,5 | 2,4 | 2,5 | 2,6 | 3 | 2,5 | |||||||
| III.B | 3,43 | 2,57 | 1,62 | 2,71 | 2,7 | 1,67 | 2,57 | 2,35 | |||||||
| III.C | 3,36 | 2 | 1,73 | 2,82 | 2,36 | 1,55 | 2,09 | 1,45 | |||||||
| IV.C | 3,44 | 2,11 | 2,11 | 3,44 | 1,22 | 2,33 | 1,33 |
| Trieda | RUJ | SJL | Spr | STN | TEC | TDK | TEV | UCT | USR | USP | VKO | VBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 2,5 | 3,23 | 1,23 | 2,45 | 1,74 | 1,61 | ||||||
| I.C | 3,28 | 1,11 | 1,56 | 2,94 | 1,29 | 2,28 | ||||||
| II.B | 3,05 | 2,52 | 3,19 | 2,29 | ||||||||
| II.C | 3,56 | 1,22 | 3,22 | 2,4 | 1,17 | 3 | 2,46 | |||||
| II.N | 3,33 | 3,9 | 1 | 3,2 | 1,1 | 2,5 | 2,4 | 2,8 | ||||
| III.B | 3,29 | 2,86 | 1,7 | 3,04 | 1,24 | 2,04 | ||||||
| III.C | 3,18 | 1,18 | 3,09 | 1,27 | 1,91 | |||||||
| IV.C | 3,56 | 1 | 3,22 | 1,11 | 2,44 | 2,67 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 31 | 0 | 11 | 20 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 |
| I.C | 18 | 1 | 6 | 11 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| II.B | 21 | 1 | 2 | 18 | 0 | 0 | 8 | 6 | 4 |
| II.C | 18 | 0 | 4 | 13 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| II.N | 10 | 0 | 1 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| III.B | 21 | 2 | 5 | 12 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 |
| III.C | 11 | 1 | 1 | 9 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| IV.C | 9 | 0 | 2 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.B | 31 | 3842 | 125,60 | 3653 | 119,43 | 189 | 6,17 |
| I.C | 18 | 2060 | 114,44 | 2042 | 113,44 | 18 | 1,00 |
| II.B | 21 | 4725 | 225,00 | 4247 | 202,24 | 478 | 22,76 |
| II.C | 18 | 2317 | 131,20 | 2243 | 126,99 | 74 | 4,21 |
| II.N | 10 | 248 | 24,80 | 230 | 23,00 | 18 | 1,80 |
| III.B | 21 | 3144 | 149,71 | 2841 | 135,28 | 303 | 14,42 |
| III.C | 11 | 2040 | 185,45 | 1978 | 179,82 | 62 | 5,64 |
| IV.C | 9 | 1493 | 165,89 | 1475 | 163,89 | 18 | 2,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | |||
| Monitor MAT |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | EČ priemer | EČ počet | PFIČ priemer | PFIČ počet | 2 Ústna | 3 Ústna | 4 Ústna | Ústna priemer | Ústna počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anglický jazyk | B1 | 15 | (14/1) | 55,38% | 13 | 38,46% | 13 | 2 | 3 | 4 | 2,82 | 11 |
| Praktická časť odbornej zložky | 17 | (12/5) | ||||||||||
| Praktická časť odbornej zložky | 9 | (9/0) | ||||||||||
| Ruský jazyk | B1 | 11 | (7/4) | 36,12% | 6 | 46,67% | 6 | 2 | 2 | 2,50 | 4 | |
| Slovenský jazyk a literatúra | 26 | (21/5) | 48,19% | 19 | 49,44% | 19 | 4 | 7 | 4 | 3,00 | 15 | |
| Teoretická časť odbornej zložky | 17 | (12/5) | 4 | 2 | 2,33 | 6 | ||||||
| Teoretická časť odbornej zložky | 9 | (9/0) | 5 | 4 | 2,44 | 9 |
| Predmet | Úroveň | Počet | (M/Ž) | 1 Praktická | 2 Praktická | 3 Praktická | 5 Praktická | Praktická priemer | Praktická počet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Praktická časť odbornej zložky | 17 | (12/5) | 3 | 3 | 2 | 3,13 | 8 | ||
| Praktická časť odbornej zložky | 9 | (9/0) | 7 | 1 | 1 | 1,33 | 9 |
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| I.B | 3355 H, 3370 H stolár, čalúnnik | 00 |
| I.C | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | 00 |
| II.B | 3370 H čalúnnik | 00 |
| II.C | 3341 K, 8504 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby, umeleckoremeselné spracúvanie dreva - rezbárske práce | 02 rezbárske práce |
| II.N | 3347 L drevárska a nábytkárska výroba | 00 |
| III.B | 3355 H, 3370 H stolár, čalúnnik | 00 |
| III.C | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | 00 |
| IV.C | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | 00 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 17 | 8 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 1 | |||
| ZPS | 1 | |||
| Na dohodu | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 12 | 12 | |
| majster odbornej výchovy | 6 | 6 | |
| spolu | 18 | 18 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.B, 3.B | ANJ | 6 |
| 1.C,2.C,2.N | DEJ | 3 |
| 1.B,1.C,2.C, 3.B,3.C 2.N | MAT | 9 |
| 2.B,3.B, 2.N | INF | 4 |
| 1.B, 1.C, 2.B, 2.N | FYZ | 5 |
| 3.B, 4.C | USP | 2 |
| 2.B, 3.B, 3.C, 4.C,2.N | EKO | 5 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Silná ruka | 12 | 1.,2. miesto | 1. miesto | 1.miesto | 2x2. miesto |
| Obvodné kolo futbal SŠ | 15 | 3. miesto | |||
| Obvodné kolo vo florbal SŠ | 16 | x | |||
| Obvodné kolo futsal SŠ | 15 | 4. miesto | |||
| Obvodné kolo stolný tenis SŠ | 4 | x | |||
| Cezpoľný beh | 3 | x | |||
| Mladý remeselník | 2 | 4.,5. miesto |
Moje / ne/ - istoty
Zelený svet
Skanzen - Bardejov
Spišská kapitula
Prešovské kostoly
Šariš hrad
Galéria Prešov
Súťaž TURBO CAD
Fotosúťaž Biomasa
Metamorfózy dreva
Cezpoľný beh
Florbalový turnaj
Futsal
Futbal
Európsky týždeň udržateľnej energie
Divadelné predstavenie
Jack and Joe - divadelné predstavenie v anglickom jazyku
Exkurzia píla Širpo
Medzinárodný deň Rómov
Zábrany bez zábran - výchovný koncert Jarovnice
Hovorme o sexe
Pravda o drogách - prednáška
Kvapka krvi
Svetový deň boja proti AIDS - Červené stužky
Biela pastelka
Deň narcisov
Biomasa - Kysucký Lieskovec
Šarišský hrad výlet
Európsky deň jazykov
Deň otvorených dverí - súťaž žiakov deviatych ročníkov
Účasť na Dni remesiel v meste Prešov
Mladý remeselník
Edukačné trhy - Festival odborných škôl v Krakowe, Poľsko
Výstava a predaj drevárskych výrobkov v rámci Dňa obce Ľubotice
Prezentácia SPŠ v OC MAX
Účasť na Dni otvorených dverí PSK
Účasť na Burze informácií
Súťaž žiakov - Stolársky výrobok v Programe TURBO CAD
Návšteva vybraných firiem v okolí Prešova a Sabinova - propagácia školy a súčinnosť pri nábore žiakov
Návšteva základných škôl s ponukou možnosti realizovať v dielňach PV vyučovanie technickej výchovy žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl za účelom propagácie školy a náboru žiakov na štúdium
Súťaž žiakov druhých a tretích ročníkov v odbore čalúnnik - čalúnnička vo vyhotovení najkrajšieho dekoračného výrobku
Realizácia produktívnych prác v dielňach PV
Spolupráca so súkromnými a právnickými osobami v rámci realizácie odbornej praxe a odborného výcviku
- Stolárstvo Dvorščák, Stolárstvo Paľuv, Stolárstvo Rodák, Stolárstvo Jeleňovský, Stolárstvo Drabiščák, Fecho, s.r.o, Fineprint, s.r.o.
Vianočné trhy Ľubotice
Ľubotická vianočná kvapka krvi
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé:
Erasmus + 2017 - Uplatníme sa, ak budeme zruční
Biomasa
INPO - Modernizácia stredného školstva
Modernizácia vzdelávacieho procesu
Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
B) Krátkodobé
Recykluj a vyhraj
Úsmev pre strom
E-Testovanie NUCEM
C) V školskom roku 2016/2017 boli školou vypracované projekty:
Zvýšenie počtu žiakov na praktickom vyučovaní - výzva MPaRV SR v Operačnom programe IROP s cieľom
modernizácie dielní praktického vyučovania - nebol schválený
V školskom roku 2016/2017 nebola vykonaná inšpekcia.
Na teoretickom vyučovaní využívame 10 učební, ďalej odbornú učebňu pre drevárske predmety, jazykové laboratórium, 2 počítačové učebne, tabletovú učebňu, fotokomoru, ateliér, telocvičňu, posilňovňu a vonkajšie ihriská.
Praktické vyučovanie malo formu odborného výcviku a odbornej praxe. Bolo realizované v školských dielňach, v elokovanom pracovisku v Jarovniciach a 7 žiakov III. a IV. ročníka bolo umiestnených v 6 firmách - Stolárstvo Dvorščák Kokošovce, Stolárstvo Paľuv Raslavice, Stolárstvo Rodák Svidník, Stolárstvo Jeleňovský Kružľov, Stolárstvo Drabiščák Milpoš, Fecho, s.r.o, Vyšná Šebastová. Nárast žiakov na tomto elokovanom pracovisku školy si však vyžaduje venovať pozornosť rozšíreniu priestorov a pre odborný výcvik aj vybavenosť strojno-technologickým zariadením.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
dotácia zo ŠR 427 026,00 €
maturity 2 159,00 €
jubilejná odmena 666,00 €
odchodné 983,00 €
kredity 62,00 €
lyžiarsky kurz 1 653,00 €
štipendium 17 562,02 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
vzdelávacie poukazy 4 740,00 €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
stravné žiakov 4 898,00 €
vlastné zdroje VÚC 6 000,00 €
výstava Krakow 1 100,00 €
odmeny 4 008,00 €
poistné plnenie 2 915,37 €
rozbory 47,52 €
zisk z PČ 139,40 €
Stanovené ciele vo výchovno-vzdelávacej činnosti pre školský rok 2016/2017 boli splnené.
Z koncepčného zámeru školy pre školský rok bolo zrealizované:
- pokračovanie medzinárodných projektov, hlavne spolupráca s SOU Hluboš v Českej republike,
- realizácia projektu INPO
- dovybavenosť priestorov pre učebný odbor stolár a čalúnnik v Jarovniciach
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
a) v ľudskom potenciáli:
- ochota za vzdelávať
- vhodná veková rôznorodosť pedagogického zboru
- ochota pracovať s modernou technológiou
b) v materiálnom vybavení:
- počítačová učebňa, prístup žiakov aj učiteľov k PC a na internet
- telocvičňa, posilňovňa, odborné učebne, jazyková učebňa
- kvalitné stravovanie v jedálni s výberom jedál
- stolárske, čalúnnické dielne a ateliér
c) v pedagogickom procese:
- prepojenie medzi jednotlivými predmetmi a medzi teóriou a praxou
- zdravý životný štýl
- individuálny prístup k integrovaným žiakom
d) v ostatných faktoroch:
- 9 záujmových krúžkov
- účasť na rôznych športových súťažiach
- účasť na Mladom remeselníkovi
- dobrá spolupráca s KPPP
- účasť v medzinárodných projektoch
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
a) v ľudskom potenciáli:
- malá univerzálnosť vyučujúcich
- nemotivujúce finančné ohodnotenie pri práci nad rámec svojich povinnosti
b) v materiálnom vybavení:
- doplňovanie vybavenia odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- vybavenie učební - elokované pracovisko Jarovnice
c) v pedagogickom procese:
- malý dôraz na experiment
- veľký počet slabých žiakov, ktorí potrebujú individuálny prístup
d) v ostatných faktoroch:
- zlá sociálna skladba žiakov
- ťažká spolupráca s rodičmi
- zlý vzťah žiakov k priestorom školy
Návrh opatrení:
- dobudovanie odborných učební
- obnova strojného vybavenia dielní
- doplňovanie materiálneho vybavenia v elokovanom pracovisku Jarovnice
Výsledky úspešnosti školy pri príprave na výkon povolania a uplatnenia žiakov na pracovnom trhu alebo ich úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium
1. Podľa našich informácií a informácií Úradu práce v Prešove nemajú absolventi SPŠ problém s umiestnením sa na trhu práce.
2. Úspešnosť prijímania na ďalšie štúdium:
- PU Prešov 1 žiak
Škola sa snaží splniť v potrebnej miere požiadavky vyplývajúce zo základných životných potrieb žiakov a zamestnancov školy a k tomu prispôsobiť aj režim vyučovacieho procesu. Interiér školy vyhovuje všetkým psychohygienickým potrebám. Na chodbách i v ostatných priestoroch sú umiestnené kvety, lavičky pre návštevy a pre žiakov počas prestávok i práce absolventov študijného odboru umeleckoremeselné spracúvanie dreva. Rezervu máme v elokovanom pracovisku v Jarovniciach. K psychickej stabilite a rovnováhe žiakov prispievajú vzájomné dialógy medzi žiakmi, učiteľmi a rodičmi. Vzhľadom na to, že v škole je pomerne malý kolektív žiakov, sú hlavne triedni učitelia veľmi dobre informovaní o rodinnom prostredí svojich žiakov a vládne pozitívna atmosféra vo vzájomných vzťahoch a komunikácii.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Angličtina okolo nás | 18 | Mgr. Viera ŠKVAREKOVÁ | |
| Angličtina v hudbe | 18 | Ing. Iveta TRNKOVÁ | |
| Čalúnnický | 17 | Mgr. Slavka ČVERHOVÁ | |
| Drevársky | 14 | Miroslav POLOM | |
| Florbalový | 14 | Mgr. Viera ŠEBEJ KOVAĽOVÁ | |
| Futbalový | 15 | Mgr. Gabriel BÚRI | |
| Literatúra vo výtvarnom umení | 12 | PaedDr. Darina ADAMKOVIČOVÁ | |
| Počítačová grafika v OP | 12 | Ing. Kristína MIHŇÁKOVÁ | |
| Posilňovací | 12 | PaedDr. Zlatica VITALIŠOVÁ | |
| Sústružnícky | 7 | František SALOKY | |
| Šikovných rúk | 19 | Ing. Mária KRAJŇÁKOVÁ |
Formy spolupráce školy a rodičov:
- poskytovanie najvýznamnejších informácií o škole,
- pravidelné písomné alebo telefonické informovanie o prospechu, správaní a dochádzke žiakov,
- oboznamovanie s programom triednych aktívov,
- venovanie špeciálnej pozornosti žiakom z neúplných rodín a rodín so sociálne znevýhodneného prostredia,
- informovanie rodičov o pozitívnych stránkach žiaka, nielen o problémoch.
Spolupráca školy a verejnosti
SPŠ spolupracuje s organizáciami:
- ÚPSK - zriaďovateľ školy
- Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie
- základné školy a stredné školy
- PU FHaPV, Prešov
- ÚPSVaR Prešov a ÚPSVaR Sabinov
- BEKER-MP, s. r. o., Prešov
- FINEPRINT, s. r. o., Prešov
- Jaf Holz Slovakia, s. r. o., Ličartovce
- ProTech Service, s. r. o., Prešov
- Milan Molnár - PREDOM, Prešov
- SOU Hluboš, Česká republika
Vypracoval: PhDr. Kurej Jozef
V Prešove, 10. septembra 2017
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 11. septembra 2017